Mapa

Fotogaléria

fotak

 

 

 

Poľovnícke združenie Čadca - Horelica

 

Naše poľovnícke združenie Čadca-Horelica vzniklo 25.6.1990 rozhodnutím rady ONV v Čadci. Výmera nášho revíru je 3481ha a je rozložený v katastri Čadca, katastri Horelica a malým podielom v katastri Zákopčie. Územie revíru zasahuje do horských celkov Kysucké Beskydy a Javorníky. V súčastnosti máme 32 členov, 6 čestných členov a čakateľov.

Poľovnícke združenie Čadca - Horelica je organizácia zameraná na ochranu a správu poľovníckych revírov v okolí mesta Čadca. Našim cieľom je nielen poľovať, ale aj chrániť a zachovávať prírodu a jej bohatstvo. Sme zložený z vášnivých poľovníkov, ktorí sa zaoberajú aj vzdelávaním a osvetou v oblasti poľovníctva.

 

Poľovník a pes

 

Naše poľovnícke združenie sa zameriava na udržiavanie a ochranu divočiny v okolí Čadce. Snažíme sa zachovať tradičný poľovnícky spôsob lovu a zároveň dbáme na udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Naším cieľom je vytvoriť harmonický vzťah medzi človekom a prírodou.

 

 

Naša práca

 

Naše poľovnícke združenie sa zameriava na ochranu a správu divočiny v okolí mesta Čadca. Naším cieľom je udržiavať rovnováhu medzi populáciou zvierat a ich prostredím, a zároveň poskytovať možnosť pre záujemcov o poľovníctvo vykonávať túto činnosť v súlade s platnými právnymi predpismi.

 

seno

 

 

Lovné revíry

 

Lovné revíry sú miestom, kde sa stretávajú vášne a zručnosť lovcov, čo vytvára jedinečnú atmosféru plnú vzrušenia a dobrodružstva.

 

spoločná

 

 

Ochranárske aktivity

 

Ochranárske aktivity sa zameriavajú na ochranu prírodného prostredia a biodiverzity, aby sme zabezpečili udržateľný a zdravý život pre budúce generácie.

Poľovnícka ochrana prírody je dôležitou súčasťou trvalo udržateľného hospodárenia s prírodnými zdrojmi a ochrany biodiverzity. Poľovníci zohrávajú významnú úlohu pri udržiavaní rovnováhy ekosystémov, regulovaní populácií divo žijúcich zvierat a ochrane ich prirodzeného prostredia.

 

 

  1. Regulácia populácií: Poľovníci monitorujú a regulujú počty niektorých druhov zvierat,  aby nedošlo k poškodeniu ekosystému.

  2. Ochrana biotopov: Poľovnícke organizácie často pracujú na projektoch obnovy a ochrany biotopov, čím pomáhajú zachovať prirodzené prostredie pre divé zvieratá.

  3. Výchova a osvetová činnosť: Poľovníci sú často zapojení do vzdelávacích programov, ktoré informujú verejnosť o dôležitosti ochrany prírody a udržateľného hospodárenia.

  4. Zber dát a výskum: Poľovnícke organizácie zbierajú údaje o populáciách divých zvierat a ich správaní, čo môže prispieť k vedeckému výskumu a lepšiemu pochopeniu ekosystémov.

  5. Spolupráca s ochranárskymi organizáciami: Mnohé poľovnícke združenia spolupracujú s ochranárskymi organizáciami na ochrane ohrozených druhov a ich biotopov.

 

srnka

 

Poľovnícka ochrana prírody teda nie je len o love, ale aj o zodpovednom prístupe k prírode a jej ochrane. V mnohých krajinách sa kladie dôraz na etické a trvalo udržateľné praktiky, ktoré zabezpečujú zdravie ekosystémov pre budúce generácie.

 

 

Spoločenské podujatia

 

Spoločenské podujatia sú dôležitou súčasťou každodenného života, ktorá nám umožňuje stretávať sa s priateľmi, rodinou a známymi a vytvárať nezabudnuteľné spomienky.

Poľovnícke spoločenské podujatia sú organizované akcie, ktoré sa zameriavajú na podporu a propagáciu poľovníctva, ochrany prírody a udržateľného využívania prírodných zdrojov. Tieto podujatia môžu mať rôzne formy a ciele, vrátane:

  1. Výstavy: Prezentácia poľovníckych trofejí, zbraní, výstroje a súvisiacej techniky. Tieto podujatia sú často spojené s odbornými prednáškami a diskusiami.

  2. Súťaže: Organizovanie súťaží v streľbe, lovu a iných poľovníckych zručnostiach. Tieto súťaže môžu byť zamerané na jednotlivcov alebo tímy.

  3. Vzdelávacie semináre a workshopy: Odborné prednášky a školenia na témy ako etika poľovníctva, ochrana druhov, legislatíva v poľovníctve a podobne.

  4. Spoločenské akcie: Rôzne formy stretnutí a osláv, ako sú poľovnícke dni, plesy alebo spoločné výlety do prírody.

 

omša

 

Cieľom je posilniť vzťah medzi občanmi a poľovníkmi, zdieľať znalosti a skúsenosti a podporovať zodpovedný prístup k poľovníctvu a prírode.

 

 

 

Staršie príspevky